Foto: K. Hensel

Sme vnútorne nezávislí?

Prof. Jozef Krcho – Marta Moravčíková

Všetci sa učíme. A najnáročnejšie je učiť sa byť slobodným. Ozajstná sloboda totiž znamená vysoký stupeň uvedomenia. Aj schopnosť rešpektovať slobodu i víťazstvá druhých.

» celý text «

Foto: Jonas Löwgren (flickr.com)

Kľúčové problémy

Marta Moravčíková

Ak zábudlivec zabuchne dvere od bytu s kľúčmi v zámke (kedysi také, pri ktorých sa to nemôže stať, neboli) nepomôže ani to, že má rezervné kľúče napríklad u susedov alebo u príbuzných.

» celý text «

Obr: Pho Tel

Oleg

Rudolf Hrčka

Odchádzam z predajne s autom plným cementu a vidím, že skladník na mňa máva – zabudol som si vziať účet. Zastavil som, vystúpil z auta, šiel po účet a bezmyšlienkovite zabuchol dvere. Hneď som vedel, že je zle. Začul som iba cvak, cvak. Auto sa samo zamklo. Už dlhšie mi blbol alarm a občas sa to stávalo, preto som nosieval dva kľúče. Tentoraz som si ich zabudol. Čo teraz?

» celý text «

Foto: Ard Hesselink (flickr.com)

Ako šetriť

Jerguš Moravčík

Keď som raz (to sa u nás ešte platilo slovenskými korunami) ako vodič nastupoval do auta, pre istotu som šiel zo strany spolujazdca. Prečo? Dozviete sa, ak budete čítať ďalej.

» celý text «

Za čo sa bojuje na Ukrajine?

Vladimír Manda

Prečítajte si na stránkach █████ Za čo sa bojuje na Ukrajine.

Dôvetok

Vojtech Moravčíkk

Ak by som dnes napríklad ja pri vstupe do miestnosti pozdravil česť práci, považovali by ma ľudia prinajlepšom za blázna, v horšom prípade za propagátora teroristickej komunistickej ideológie. Možno by som dokonca ohrozil seba aj svoju rodinu besnejúcim hysterickým davom…

» celý text «

Foto: 123_456 (flickr.com)

Evička, Katka, Jurík

Rudolf Hrčka

Evička bola prekrásna. Ja som mal sedemnásť, ona mohla mať o čosi viac. Stretával som ju vo V-klube. Ona netušila, že existujem, ja som sa na ňu iba ňu díval. Keď tancovala, keď sa smiala a keď popíjala pri bare v obkľúčení tých najfrajerskejších frajerov vtedajšieho Véčka. Keď tam nebola, Véčku niečo chýbalo. Veľmi som vtedy banoval, že mám iba sedemnásť. Je to síce vek plný testosterónu, no také krásky sa nebudú „znehodnocovať“ ani len pohľadom na taký bezperspektívny materiál. Bola skrátka nedosiahnuteľným snom.

» celý text «