Foto: Craig Marren (flickr.com)

Ženy, blondíny a iná hydina

Mária M. Kusá

Ešte pred niekoľkými desiatkami rokov sa v spoločnosti bežne objavovali rôzne vyjadrenia o tom, že ženy sú hlúpe, povrchné, bez inteligencie aj zmyslu pre hlboké myšlienky. Ich jediným zmyslom sú vraj plytké reči…

» celý text «

Foto:

Životné maximum

Marta Moravčíková

Sú takí ľudia, ktorí vedia dať, aj čoho sa im samým nikdy nedostalo, a nepýtajú za svoj podarúnok zmenku. Sú a zostávajú.

» celý text «

Roľník naháňal pri Trnave ministra Vlčana. Chcel od neho odpoveď, na ktorú čaká už dlho.

Jozef Sedlák

Na portáli pravda.sk si môžete prečítať v článku Jozefa Sedláka ako „Vlády prichádzajú a odchádzajú, farmári, (teda poľnohospodári a pôvodne roľníci) zostávajú a čakajú, kedy politici naplnia sľuby.“

Foto: Marta Moravčíková

Šľachtic histórie

Marta Moravčíková

„Národ, ktorý si neuvedomuje svoju minulosť, nemá čo čakať od budúcnosti,“ povedal spisovateľ – historik Vojtech Zamarovský. „Historici by sa mali prestať škriepiť o detailoch a priniesť radšej dobre podanú syntézu dejín. Takú, ktorá by chytila mladých čitateľov.“

» celý text «

Foto: JJ_The_Tester (flickr.com)

Havária

Rudolf Hrčka

Švagor známeho lekára raz nedal prednosť v jazde, a zrazil sa s autom mladej vodičky. Chcel to vybaviť bez policajtov, pretože si dal pred jazdou nejaké pivko a rumík a ponúkol aj slušnú sumu. Vodička však nie a nie a zavolala policajtov. Chlapík teda vzal mobil a zavolal švagrovi-lekárovi. Ten mal práve službu a vymyslel plán, ako z galiby von.

» celý text «

Mama

Jerguš Moravčík

Mamy sú mamy, aj keby u nás nemali oficiálny „oslavovací“ deň. Prečítajte si, ako to pri mojej polstoročnici vnímal môj syn.

Foto:

Kompótovica

Rudolf Hrčka

Marián zúril. Slúžili sme spolu, na večernej vizite sme vošli do pacientkinej izby a on jej bez opýtania otvoril nočný stolík a prehľadal skriňu. A bez opýtania sa prehrabal aj v jej cestovnej taške s osobnými vecami. Nič. Ona tiež nič, iba sa opovržlivo usmievala. Ako pri pocite víťazstva. A mne ten úsmev vŕtal v hlave.

» celý text «

Foto: Michael J (flickr.com)

Riziko povolania

Marta Moravčíková

Dostala som raz ponuku prenocovať v spacáku v depozitári Oravskej galérie. Ak sa vraj nebojím myší, ktoré tam zvyknú korzovať celé noci… Bojím, ale aj tak som vzhľadom na okolnosti s vďakou prijala.

» celý text «